VT Wedding - шаблон joomla Mp3
Mobile menu

01.05.2025 у КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбулася літературно-мистецька зустріч «Єднаймо душі рідним словом»

1 травня у КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» відбулася літературно-мистецька зустріч «Єднаймо душі рідним словом», присвячена 87-й річниці від дня народження письменника-земляка Анатолія Бортняка.

До учасників заходу з вітальним словом звернулися ректор, професор, доктор історичних наук Степан Іванович Дровозюк і проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Володимирівна Герасимова.

Про життєвий і творчий шлях свого батька, про щирість його душі, мудрість, любов до людей і природи розповіла донька письменника Наталія Анатоліївна Гальчевська – методист відділу початкової освіти. Свою розповідь вона доповнила світлинами з родинного архіву.

Поетичне слово – живе та вічне, коли воно лунає з уст юного покоління. До прочитання поезій Анатолія Бортняка долучилися учень Вінницького фізико-математичного ліцею № 17 Назар Шевченко (вчитель: Лариса Едуардівна Ковальчук), вихованці Навчально-виховного комплексу «Школа АІСТ» (вчителі початкових класів Олена Леонідівна Радомирська, Наталія Романівна Лисак).

Вишукану лірику Анатолія Бортняка, сповнену тонких переживань та світлих думок, аналізувала доцент кафедри філології та гуманітарних наук, кандидат філологічних наук Наталія Йосипівна П’яст. Доцент кафедри філології та гуманітарних наук, кандидат педагогічних наук, завідувачка відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури Лариса Василівна Коваленко зазначила, як уроки з літературного краєзнавства стають важливим аспектом освітнього процесу, особливо коли йдеться про творчість таких видатних авторів, як Анатолій Бортняк.

Досвідом вивчення творчості письменника на уроках рідного краю поділилися вчитель української мови та літератури Вінницького ліцею № 6 Олександр Вікторович Самаруха, Василь Володимирович Вертипорох – член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій ім. Михайла Стельмаха й Анатолія Бортняка, вчитель української мова та літератури Монастирської філії Брацлавського ліцею № 1. Про практичний досвід використання творчості Анатолія Бортняка на уроках літератури розповіла Лілія Іванівна Нежданова – викладач кафедри філології та гуманітарних наук, педагог із багаторічним шкільним досвідом. З особливостями публіцистичної спадщини Анатолія Бортняка присутніх ознайомив завідувач кафедри філології та гуманітарних наук, доктор історичних наук, професор Олексій Карпович Струкевич.

Юних учасників відзначили грамотами за активну участь у заході.

Літературно-мистецька зустріч була доповнена книжково-ілюстративною виставкою «Поетичний світ Анатолія Бортняка», на якій представлені книги автора та зошит з його останніми прижиттєвими поезіями.

IMG 20250502 105117 123IMG 20250502 105117 787IMG 20250502 105451 771IMG 20250502 105117 501IMG 20250502 105451 599IMG 20250502 105130 004IMG 20250502 105135 803IMG 20250502 105142 017