5 лютого 2026 року у Вінницькому кінотеатрі «Родина» відбулась онлайн-зустріч з викладачами Тульчинського фахового коледжу культури і працівниками культури та мистецтв Вінниччини на тему: «Українська ідентичність в період російсько-української війни 2014-2026 років як запорука єдності суспільства України».
В ході засідання розглянуті наступні питання:
- історичні аспекти: імена героїв минулих епох, тисячолітні українські мовно-культурні, побутово-вжиткові та військово-патріотичні традиції;
- посилення ідеологічної складової збереження української ідентичності та національно-патріотичного виховання;
- значення діяльності представників української еліти у період російсько-української війни 2014-2026 років.
Організатором проведення інформаційно-просвітницького заходу став відділ українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти.
Засідання розпочали з вшанування полеглих героїв України хвилиною мовчання.
У виступі завідувача відділу українознавства КЗВО «Вінницька академія безперервної освіти» Володимира Лазаренка акцентувалась увага слухачів на діяльності кращих представників української еліти різної історичної доби щодо збереження та утвердження нашої ідентичності, пасіонарних питаннях захисту України Героями України російсько-української війни 2014-2026 років, необхідності посилення національно-патріотичного виховання серед дітей та молоді під час освітнього процесу на Вінниччині, активному впровадженні україноцентричних ідей задля збереження та утвердження в суспільстві української ідентичності, громадянської свідомості та історичної правди.
Під час виступу широко використовувались історичні джерела та твори українських авторів зазначеної тематики.
Були наведені низка історичних прикладів щодо утвердження Соборності України у різні періоди історичної доби, подані порівняльні характеристики подій в нашій державі від Української революції 1917-1921 років до Революції Гідності 2013-2014 років та російсько-української війни 2014-2026 років.
Особливої уваги з боку слухачів заслуговували питання участі представників органів місцевої влади у відзначенні державних та ювілейних дат, процесів ходу декомунізації на Тульчинщині, зокрема щодо демонтажів пам’ятників О.Суворову та О.Пушкіну.
На низку актуальних запитань слухачів організатором зустрічі дані відповіді, які задовільнили учасників заходу.
Зустріч пройшла у дискусійній та зацікавленій формах.

Підготувала: Олена ЗЕЛЕНЬКО